Illóolaj Tanácsok

Az illóolajok segítségével mesés hangulatot varázsolhat otthonába, hatással lehet érzelmeire, hangulatára és különböző fájdalmait is enyhítheti velük.
Sokan szeretik az aromaterápiát, ám nem könnyű kiigazodni a választékon és nem árt, ha vigyázunk is, ugyanis egyes illóolajok túlzott használatával árthatunk is magunknak.
Gyógyító hatású illóolajok:
Fájdalomcsillapító hatása van, fejfájásra, menstruációs görcsökre ajánlott. Enyhíti a depressziós tüneteket, mint a nyugtalanság, stressz, vagy az álmatlanság. Izomhúzódás, rándulás, esetén is szokták ajánlani, továbbá enyhíti a hányingert és jó a vágások, csípések, égési sebek kezelésére is.
A légúti megbetegedésekre javasolt, de a bőrproblémák, például a pattanások, tályogok, égési sérülések is hamarabb gyógyulnak tőle. Hatásos kezelés a nőgyógyászati gombás fertőzések, a hüvelygyulladás és a hugyúti fertőzések esetében is.
Csillapítja a köhögést és a lázat, segít a megfázás tüneteinek enyhítésében. Javasolt még a kelések, és pattanások kezelésére is.
Segít az emésztési panaszok, a hányinger és a fejfájás leküzdésében. Az izomfájdalmak, hörghurut, arcüreg-gyulladás és az utazás közbeni rosszullét esetén is jó hatással lehet ránk.
Lestyán:
Enyhíti a gyomorgörcsöt, jó hatással van az emésztésre és ajánlott azoknak, akik étvágytalansággal küzdenek.
Mire figyeljünk az illóolaj használatakor?
- Az illóolaj vízben nem oldódik, ezért tilos a fürdővízbe úgynevezett hordozó olajjal (például napraforgó, olíva, vagy kókuszolaj) való összekeverés nélkül csepegtetni! Irritálhatja, égetheti bőrünket.
- Csak minőségi olajat használjunk és a rendeltetésének megfelelően.
- A lejárt szavatosságú olajat ne használjuk már fel. A legtöbb akár több évig is jó lehet, azonban van, amelyiknek csak 1 év a szavatossági ideje.
- A terhesség első három hónapjában nem ajánlott az illóolajok használata, és a szoptatás ideje alatt is vannak olyan típusok, amiket érdemes elkerülni.